28 wrz Masaż Kobido, czyli japoński sekret młodości
Masaż Kobido, nazywany również niechirurgicznym liftingiem twarzy, to manualny a przy tym bardzo intensywny zabieg mający na celu pobudzenie głębokich struktur skóry. Regularne stosowanie tej techniki masażu wzmacnia skórę, dodaje jej sprężystości i młodszego wyglądu jednocześnie relaksując nas i dodając energii do codziennego działania. Dowiedz się wszystkiego na temat tego niezwykłego masażu i sprawdź w jaki sposób Kobido korzystnie wpływa na skórę twarzy i szyi.
Masaż Kobido – na czym polega?
Kobido nie jest tylko zwykłym masażem twarzy lecz całym rytuałem, który wymaga przestrzegania ściśle ustalonych reguł. Wywodzi się on ze starożytnej medycyny chińskiej, którą określa się jako „anma”, czyli naciskanie i pocieranie. Oznacza to, że Kobido jest masażem stosunkowo dynamicznym i głębokim, dzięki czemu efekty jakie można osiągnąć tą techniką są porównywalne do zabiegów medycyny estetycznej z użyciem botoksu lub kwasu hialuronowego. Masaż Kobido jest bez wątpienia jednym z bardziej złożonych i intensywnych masaży twarzy. Na cały rytuał składa się kilka technik manualnych, które pozwalają dotrzeć w najgłębsze warstwy skóry. Kolejne etapy masażu, które powinny być wykonywane w odpowiedniej kolejności to demakijaż, relaksujący masaż głęboki, drenaż limfatyczny, lifting twarzy oraz końcowa akupresura.
Sesja powinna rozpocząć się delikatnym demakijażem a następnie równie spokojnym i odprężającym masażem głębokim, który pozwoli pozbyć się napięcia skóry, które często stwarza problemy w dalszych etapach rytuału. Masaż ten powinien obejmować nie tylko twarz ale i kark, dzięki czemu usprawnione zostanie krążenie krwi a skóra samoistnie zacznie procesy regeneracji. Następnymi elementami masażu Kobido powinny być drenaż limfatyczny oraz lifting twarzy, które charakteryzują się znacznie wyższą intensywnością. Obejmują one techniki takie jak szczypanie, ugniatanie, delikatne pociąganie skóry oraz jej głębokie wygładzanie. W trakcie tych czynności odczuwalny może być pewien dyskomfort, jednak jest on konieczny dla rozgrzania się naskórka, zwiększenia przepływu krwi i uniesienia skóry. Końcowym etapem jest akupresura, czyli uciskanie konkretnych punktów refleksologicznych na twarzy przy pomocy kciuków i opuszków palców. Ma ona za zadanie przywrócenie równowagi energetycznej całego ciała oraz pobudzenie ukrwienia w masowanych częściach twarzy, co ma zbawienny wpływ na dalsze procesy regeneracyjne.
Czas trwania jednej sesji masażu Kobido uzależniony jest od wielu czynników, jednak zazwyczaj trwa nie mniej niż 45 minut i nie więcej niż 60- 70 minut.
Masaż Kobido – jakie efekty można osiągnąć?
Regularnie wykonywany masaż Kobido może przynieść efekty porównywalne z najpopularniejszymi zabiegami medycyny estetycznej, jednak należy pamiętać, że dla ich utrwalenia masaż ten należy powtarzać dosyć często i w równych odstępach czasowych.
Poprawnie wykonywany masaż Kobido jest w stanie:
• zniwelować napięcie mięśni przy równoczesnym spłyceniu zmarszczek mimicznych,
• zmniejszyć oznaki starzenia się skóry,
• pomóc w odzyskaniu młodego wyglądu dzięki poprawie napięcia skóry i owalu twarzy,
• pobudzić metabolizm komórkowych i procesy regeneracji naskórka.
Masaż Kobido to również wspaniała forma wypoczynku, która jest w stanie zrelaksować, szczególnie osoby, które lubią mocniejszy nacisk na swoją skórę.
Pierwsze efekty masażu powinny być zauważalne już po pierwszej sesji, jednak trwały efekt pozwolą nam uzyskać tylko regularne sesje. Najlepszym rozwiązaniem będzie minimum 12 zabiegów rozpisanych co 2 tygodnie. Następnie warto co jakiś czas stosować sesje przypominające.
Masaż Kobido – przeciwwskazania do zabiegu
Masaż Kobido jest zabiegiem energicznym, dlatego nie zaleca się przeprowadzać go u osób z:
• podwyższoną temperaturą ciała,
• stanami zapalnymi skóry twarzy,
• ranami oraz otarciami,
• nieleczonym nadciśnieniem tętniczym.
Masaż Kobido nie powinien być również wykonywany bezpośrednio po innych zabiegach kosmetycznych oraz z zakresu medycyny estetycznej. Każdy przypadek powinien być konsultowany indywidualnie, ponieważ po zabiegach z użyciem botoksu należy odczekać 2 tygodnie a w przypadku liftingu za pomocą nici nawet do pół roku.
Masaż Kobido a masaż japoński – rożnice
Z uwagi na spore podobieństwo pomiędzy masażem japońskim a Kobido, wiele osób nie jest w stanie wychwycić różnic i odpowiednio dobrać techniki masażu do swoich potrzeb. Masaż japoński jest co prawda relaksujący i drenujący, jednak zdecydowanie mniej intensywny niż Kobido, który jest w stanie dotrzeć do głębokich tkanek skóry. Masaż japoński jest o wiele delikatniejszy i dodatkowo przeprowadzany jest z użyciem środka poślizgowego, co jest całkowicie zakazane w Kobido. Z uwagi na znaczne różnice w intensywności, masaż japoński zaleca się osobom młodym oraz takim, które dopiero zaczynają przygodę z tego rodzaju zabiegami. Z kolei Kobido najlepiej sprawdzi się przy cerze dojrzałej i u osób lubiących mocniejsze doznania na swojej twarzy.
Zapraszam
Maja Ławicka
NATURAL-FLOW