fbpx
Access Bars dla dzieci
 

Access Bars ® dla dzieci – czy warto?blog

Access Bars dla dzieci

Access Bars ® dla dzieci – czy warto?

Access Bars dla dzieci

Co daje nam metoda Access Bars ®

Access Bars ® to prosta metoda, która polega na dotykaniu głowy w odpowiednich 32 punktach na głowie, w których skumulowany jest stres, powody frustracji, oceny i punkty widzenia innych ludzi na nasz temat. To one często stają się głównym motorem naszych ograniczeń i schematów działania. Za pomocą delikatnego dotyku w odpowiednich miejscach, następuje w ciele rozładowanie elektromagnetyczne i uwolnienie wszystkiego, co latami gromadzimy w naszej podświadomości. W efekcie tego dokonujemy zmian w różnych obszarach naszego życia. Zaraz po sesji odczuwamy spokój i wyraźne wyciszenie gonitwy myśli w głowie.

Czy sesję Access Bars ® warto robić dzieciom?

Sesja jest bardzo przyjemna i relaksująca a jej efektem jest zmiana jakości życia i zdrowia. Sesja u osób dorosłych trwa ok godziny, dzieciom wystarczy 10-15 minut, by poczuły one rozluźnienie i zmianę samopoczucia.

W ostatnich dwóch latach dzieci zostały zamknięte w domach, pozbawione kontaktu z rówieśnikami i posadzone przed monitorami komputera, który stał się dla nich okienkiem na świat. To był ciężki czas dla nas dorosłych. Czym był dla dzieci? Trudno nawet sobie to wyobrazić. Dzieci bardzo potrzebują kontaktu z rówieśnikami. To wspomaga ich rozwój.

W efekcie tych zdarzeń i ograniczeń dzieci pozamykały się w swoich pokojach i straciły łatwość nawiązywania kontaktów z rówieśnikami i światem zewnętrznym. Dorośli w tym czasie skupili się na swoich napięciach i stresie, który na co dzień zagościł w większości domów. Atmosfera w domach stała się napięta, większość osób skoncentrowała się na rozwiązywaniu „problemów” związanych z pracą, pieniędzmi, ogólną sytuacją.

Access Bars dla dzieci

 

Co obserwuje u dzieci, które regularnie przychodzą do gabinetu na sesje Access Bars ®?

– dzieci najczęściej zasypiają w trakcie sesji, zapytane jak się czują zaraz po, mówią : wspaniale, bo tutaj nic nie muszą!

Bardzo często dzieci są przeładowane obowiązkami, nauką, zajęciami dodatkowymi… Po powrocie do szkoły rodzice próbują wszystkiego by nadgonić stracony czas i nadrobić szkolne zaległości. Tymczasem dzieci nie mają przestrzeni do „nic nie robienia”, a to najbardziej potrzebny i kreatywny czas, w którym dzieci rozwijają swoją indywidualną kreatywność i odnajdują pasje.

– rodzice już po kilku sesjach zauważają zmianę w obszarze komunikacji, czyli łatwości nawiązywania relacji i wyrażania siebie

– wspominają też o poprawie koncentracji i łatwości uczenia się, co widać w ocenach

– dzieciom niesamowicie rozwija się kreatywność, potrafią nią zaskakiwać nauczycieli

– nabierają pewności siebie, stają się bardziej samodzielne

Dzieci bardzo szybko biorą na siebie każdy osąd, ocenę i komentarz, których trudno uniknąć w życiu szkolnym… osądy mocno zamykają dzieci i zabierają im pewność siebie, do tego wprowadzają nerwowość i powodują stres, który często jest powodem problemów z zaśnięciem, tików nerwowych a nawet, moczenia się ☹

– sesja Access Bars ® rozluźnia i likwiduje stres, nawet ten, głęboko zapisany w pamięci, dzięki temu dzieci lepiej śpią i ten sen jest bardziej efektywny

Dzieci, które regularnie otrzymują sesję Access Bars ® są mniej nerwowe, chętniej spędzają czas z rówieśnikami bawiąc się kreatywnie, bez ekranów i monitorów i łatwiej jest im się uczyć. Regularne korzystanie z sesji łagodzi stany lękowe i depresyjne, wycisza napady tików nerwowych i likwiduje ich źródło, eliminuje również nałogi różnego pochodzenia.

Rodzicom, którzy regularnie przyprowadzają dzieci do gabinetu na sesję, proponuję szkolenie.

Metody Access Bars ® można nauczyć się w jeden dzień (szkolenie trwa 8 godzin). Nie trzeba mieć żadnych umiejętności czy kwalifikacji. Wystarczą chęci i gotowość nauki. Na szkolenie można przyjść z dzieckiem, którego uczestnictwo do 15 roku życia jest bezpłatne. Dzieci bardzo szybko i chętnie się uczą, traktują to jako zabawę, którą później kontynuują z rodzicem w domu. Oszczędzamy tym czas dojazdu do gabinetu i stajemy się jako rodzic samowystarczalni z możliwością natychmiastowej reakcji w przypadku jakichkolwiek zdarzeń, powodujących dyskomfort i zaburzenie jakości życia dziecka. Jesteśmy niczym domowy SOR ???? gotowi na wszystko…

Wspólne „masowanie” można potraktować jak codzienny rytuał przed snem. Wystarczy naprawdę 10-15 minut dziennie. Dla dziecka jest to przede wszystkim bezcenny czas 1 do 1 z rodzicem, dotyk, który rozluźnia i koi wszelkie napięcia w ciele. Dotyk w 32 punktach, które każdy odpowiada za inny obszar naszego życia, rozładowuje napięcia i zmienia jakość życia dziecka, zmieniając jednocześnie jakość życia całej rodziny.

Posłuchaj o efektach sesji Access Bars® dla dzieci na filmie:

Z serca zapraszam

Terminarz i opis szkolenia znajdziesz tu: http://natural-flow.pl/szkolenia/access-bars/

Maja