fbpx
Natural flow daj sobie czas (2)
 

Daj sobie czasblog

Natural flow daj sobie czas (2)

Daj sobie czas

„Gdy ktoś ocenia Twoją drogę, pożycz mu swoje buty” usłyszałam kiedyś te słowa. Towarzyszą mi każdego dnia….

Każdy z nas narażony jest na ocenę innych ludzi. Tak już jest w tym świecie. To, czego najskuteczniej uczymy się od dziecka, to ocenianie innych ludzi.

Niestety ten mechanizm wraca do nas jak bumerang i w efekcie oceny, oceniamy Siebie niczym kat.

Nigdy się nie porównuj!

Porównywanie się do innych ludzi prowadzi do zaniżenia swojej oceny i niedostrzeganie możliwości, jakie każdy z nas ma.
Jesteśmy inni! Każdy jest wyjątkowy! I to jest najpiękniejsze 😍

Porównywanie się do innych ludzi ma odwrócony skutek i wpływa negatywnie na naszą samoocenę i poczucie własnej wartości. Kiedy porównujemy się z innymi, często skupiamy się na ich osiągnięciach i sukcesach, a to może nas zdemotywować i sprawić, że poczujemy się gorsi. W efekcie możemy stracić pewność siebie i motywację do działania, a to z kolei utrudnia nam sięganie po swój indywidualny potencjał.

Natural flow daj sobie czas (1)

Zamiast porównywać się z innymi, warto skupić się na swoich własnych krokach. Każdy ma swoją własną ścieżkę życia i swoje wyzwania, każdy ma swoje doświadczenia i swoje przyzwyczajenia. Mamy schematy, według których funkcjonujemy latami i zmiana ich, choć możliwa, ma swoje tempo indywidualne.

Wciąż do przodu

Nie oglądaj się na innych, nie słuchaj opinii, krocz własną drogą. Tylko idź!

Doceniaj Siebie, patrz, ile osiągnąłeś przez ostatnie lata, jak wiele się zmieniło w Twoim życiu. Jeśli chcesz zmiany — bądź konsekwentny, ale nie porównuj się, bo to największa nieżyczliwość, jaką możesz Siebie obdarować.

Trzymam kciuki 😍

Maja