fbpx
 

Joga twarzy – naturalne pięknoblog

Joga twarzy – naturalne piękno

Starzenie się naszych tkanek to proces, którego nie da się uniknąć i prędzej czy później dosięgnie każdego z nas. Na szczęście istnieje wiele sposobów na opóźnienie tego procesu i zachowanie młodego i świeżego wyglądu trochę dłużej. Można to zrobić za pomocą farmakologii i medycyny estetycznej, jednak, wybierając takie rozwiązania, należy liczyć się z możliwością wystąpienia różnorakich powikłań. Całkowicie naturalną metodą przynoszącą spektakularne efekty jest joga twarzy.

Czym dokładnie jest joga twarzy i co czyni ją tak wyjątkową?

Joga twarzy to nic innego jak połączenie ćwiczeń i masażu twarzy z jej akupresurą i relaksacją. Wbrew pozorom nie jest to wynalazek współczesności, ponieważ już nasze babcie i prababcie doceniały potencjał jaki drzemie w ćwiczeniach twarzy. Co więcej, większość przedwojennych aktorek ćwiczyło mięśnie twarzy w celu opóźnienia procesów starzenia się i zapanowania nad mimiką.

W zakres nowoczesnej odmiany jogi twarzy wchodzą elementy jogi, medytacji a nawet staro indiańskich technik masażu. Jest to świadoma praca nas wszystkimi 57 mięśniami twarzy i szyi, które biorą udział w procesie mówienia oraz wyrażania emocji. Mięśnie te, podobnie jak wszystkie inne znajdujące się w naszym ciele zanikają z powodu braku ćwiczeń, powodując powstawanie zmarszczek. Specjalnie opracowane ćwiczenia są w stanie nie tylko wzmocnić je i nadać im większą objętość, ale i stymulować produkcję kolagenu i elastyny w głębszych warstwach skóry. Znaczne spowolnienie degradacji tkanek mięśniowych pozwala również na dłuższe zachowanie jędrności skóry twarzy i utrzymanie jej owalu w ryzach.

Badania dowiodły, że regularne ćwiczenia jogi twarzy są w stanie spowolnić procesy starzenia się, zredukować zmarszczki, poprawić krążenie oraz usprawnić krążenie krwi i limfy. Wszystko to sprawia, że proces starzenia się skóry cofa się nawet o 10 lat!

Kto powinien praktykować jogę twarzy?

Joga twarzy to uniwersalny sposób zachowania młodego wyglądu twarzy, polecany zarówno osobom z widocznymi zmarszczkami jak i tym, którzy chcą działać na wygląd swojej twarzy prewencyjnie. Według znawców tej metody ćwiczeń, jogę twarzy najlepiej rozpocząć już po 24 roku życia, kiedy to w naszym ciele spowolniona zostaje produkcja kolagenu i elastyny niezbędnych do zachowania jędrnej i sprężystej skóry. Takie działanie pozwoli nam dużo dłużej cieszyć się nieskazitelną skórą, bez widocznych bruzd i głębokich zmarszczek, dodatkowo relaksując nas po intensywnym dniu w pracy. Im wcześniej zaczniemy swoją przygodę z jogą, tym lepiej. W końcu prewencja jest zawsze lepsza niż leczenie istniejącego już problemu.

Jakie są efekty jogi twarzy?

Regularne ćwiczenia mięśni twarzy sprawiają, że stają się one silniejsze, dzięki czemu zwiększa się ich jędrność i napięcie. Przekłada się to również na wygląd skóry twarzy, która połączona z mięśniami również ulega napięciu i ujędrnieniu. Zmarszczki oraz bruzdy zostają niejako wyprasowane i zdecydowanie mniej widoczne. Dodatkowo joga twarzy zwiększa cyrkulację i przepływ limfy, dzięki czemu zalegające w obrębie twarzy toksyny zostają usunięte z naszego organizmu a twarz nabiera zdrowego, rumianego kolorytu bez oznak zasinienia i widocznych opuchlizn.

Akupresura, która jest jednym z etapów jogi twarzy, redukuje napięcie oraz zwiększa przepływ powietrza przez tkanki, co nadaje skórze zdrowego blasku. Relaksacja przeprowadzana na koniec rytuału dodatkowo odpręża sprawiając, że nasza twarz zyskuje bardziej łagodnego i młodzieńczego wyglądu.

Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów jogi twarzy?

Joga twarzy to wspaniała metoda zachowania pięknego i młodego wyglądu o ile, praktykowana jest z odpowiednią regularnością i systematycznością. Dla uzyskania widocznych efektów należy ją wykonywać niemalże codziennie, bo 6 razy w tygodniu.

Osiągnięcie pierwszych, widzialnych efektów zależne jest od wielu czynników, takich jak zaawansowanie zmarszczek czy nasz wiek. Równie ważny jest tutaj styl życia i sposób odżywiania, które również wpływają na wygląd naszej twarzy. Poprawa kondycji twarzy u wielu osób jest widoczna już na drugi dzień po pierwszej sesji jogi twarzy. Skóra jest zdecydowanie bardziej zaróżowiona i pełna blasku. Niestety, na redukcję zmarszczek należy poczekać trochę dłużej, bo około 6 miesięcy, jednak efekt wart jest zachodu.

Zapraszam
Maja Ławicka
NATURAL-FLOW

zdjęcie: Joanna S-Grzybowska Photography Love