fbpx
 

Kocham siebieblog

Kocham siebie

Przebyłam długą drogę by napisać te słowa.

Czy to proste w naszej rzeczywistości?

To jedno z najtrudniejszych wyzwań, jakie otrzymałam w życiu.

Często mówimy, nikt nas nie nauczył kochać Siebie. To prawda. To coś czego nikt nam nie da. Większość z nas wyrosło w deficycie miłości. Nauczeni transakcji, racji i manipulacji staramy się rezygnować z Siebie wierząc w iluzję namalowaną w melodramatach i serialach. Przepełnieni wiarą, że jak będę „dobra” to…

Kiedy wchodzisz na drogę poszukiwania Swojej wartości i szacunku wobec swoich wyborów, często mierzysz się z osądem. Wyzwalasz w ludziach ich brak a nauczeni osądzania i plotkowania, czynimy to z „automatu”

To czego doszłam w ostatnich latach tej mojej Drogi do Siebie, to bycia poza osądem.

I to jeszcze bardziej wyzwala w ludziach agresję. Dlaczego?

Przepełnieni zazdrością, kąsamy tych, którzy mają w sobie odwagę, odwagę Bycia Sobą. A w tym jest KOCHAM SIEBIE.

Na Podstawach Access Consciousness® poznałam 5 elementów intymności i definicję relacji, która nie mieści się w żadnych kanonach. Relacji budowanej na wolności! Wolności BYCIA SOBĄ

Szacunek, zaufanie, wdzięczność, przyzwolenie i obnażenie.

Nie mając tego dla Siebie nigdy nie otrzymamy tego od nikogo.

I choć droga kręta i przepełniona potknięciami, to dzisiaj wiem, że warta każdego kroku.

Jeden do przodu, dwa do tyłu, stop, sprint, zadyszka i znowu przerwa. Krok po kroczku budujesz Siebie i swoje bezgraniczne przyzwolenie na Siebie. Dopiero wtedy masz możliwość spostrzeżenia kim jest człowiek, który staje naprzeciwko Ciebie. Dopiero wtedy możesz wybrać jaką i czy w ogóle chcesz tworzyć relację.

Kochać Siebie to być w swojej prawdzie i mieć odwagę powiedzieć STOP! Wszelkie nadużycia wobec Ciebie, manipulacje, osądy, przemoc słowna czy fizyczna mają jeden cel. Umniejszyć Tobie czyli w prostych słowach zamknąć Cię w klatce, w której nie możesz oddychać. I tracisz, tracisz to kim jesteś.

Patrzę dziś z wdzięcznością na każdą relację, której doświadczyłam. Każda jedna motywowała mnie do kolejnego kroku, do odkrywania i budowania Siebie.

I dzisiaj pełna Siebie odkrywam gotowość tworzenia związku opartego na 5 elementach intymności.

Nigdy nie jest za późno. Tylko jest jeden warunek!

Nie dokładaj Siebie na później….. nic się samo nie zrobi

Najpierw TY ! I nagle wszystko wkoło zaczyna Cię zasilać i dostrzegać wartość tego kim prawdziwie jesteś, kiedy pozwalasz Sobie BYĆ.

Tego Wam dzisiaj życzę kochani.

Miłości do Siebie takiej bezgranicznej, ufnej i prawdziwej. Od tego już mały krok do relacji, jeśli tylko o tym marzysz, przyjdzie szybciej, niż możesz przypuszczać

Z Miłością,
Maja