fbpx
natural flow procesuje
 

Pożegnaj wypalenie zawodowe i pomóż pracownikom odzyskać satysfakcję z wykonywanych działań z Access Barsblog

natural flow procesuje

Pożegnaj wypalenie zawodowe i pomóż pracownikom odzyskać satysfakcję z wykonywanych działań z Access Bars

Nieustanny pęd życia i pogoń za coraz to nowszymi osiągnięciami mogą w bardzo szybki sposób doprowadzić do wypalenia zawodowego. Przestajemy poprawnie wykonywać swoje obowiązki, czujemy, że nie mamy już więcej siły na pokonywanie codziennych przeszkód. Z badań wynika, że spora liczba osób pracujących na pełen etat czuje się wypalona zawodowo, stając się tym samym nieproduktywnymi i nieszczęśliwymi pracownikami. Jeśli chcesz zapobiec tego typu sytuacjom w swojej firmie, sprawdź jak wiele możesz zyskać proponując swoim pracownikom sesje Access Bars i przekonaj się, jak niezwykła moc drzemie w tym wyjątkowym rytuale.

Wypalenie zawodowe

Czym jest wypalenie zawodowe?

Wypalenie zawodowe często błędnie mylone jest z odczuwaniem stresu w miejscu pracy. Są to, jednak całkowicie odmienne stany. Stres to poczucie niepokoju i ciągłej walki z odczuwanym przez nas napięciem. Z kolei w przypadku wypalenia czujemy, że skończyła nam się energia i chęć do wykonywania jakichkolwiek obowiązków. Wszystko staje się bezsensowne a praca, którą dotychczas lubiliśmy, przestaje dawać nam satysfakcję.

Wśród najczęstszych objawów wypalenia zawodowego możemy wymienić następujące stany i emocje:

 • silne zmęczenie, a nawet wyczerpanie naszego umysłu oraz ciała;
 • niechęć i niezdolność do wypełniania swoich obowiązków pracowniczych;
 • brak efektywności;
 • częsta, nieuzasadniona absencja w pracy;
 • wycofywanie się ze współpracy z innymi pracownikami i z sytuacji społecznych;
 • mgła mózgowa oraz problemy z koncentracją;
 • trudności ze snem;
 • obniżenie odporności na choroby somatyczne;
 • brak chęci oraz wygląd osoby pogrążonej w depresji.Warto również dodać, że WHO, czyli Światowa

Organizacja Zdrowia oficjalnie uznaje wypalenie zawodowe jako diagnozę medyczną. Nie jest to zatem żaden wymysł ani rzadko spotykana sytuacja, a poważny problem dotykający sporą liczbę pracowników etatowych.

Statystyki dotyczące wypalenia zawodowego

W ostatnich latach większość sektorów zauważa wyraźnie zwiększony kryzys miejsca pracy, a firmy widzące coraz większy problem zaczynają poważniej podchodzić do tematu wypalenia. Przeprowadzony ostatnio na grupie prawie 7500 osób pracujących na pełen etat test Gallupa wykazał, że aż 23% z nich czuje wypalenie zawodowe bardzo często, zaś dodatkowe 44% czuje je czasami. Jest to bardzo duża liczba, która pokazuje nam skalę problemu. Statystyki nieobecności pracowników w miejscu swojej pracy ukazują nam również, że ponad 60% absencji jest spowodowanych przez stres i uczucie wypalenia. Nie pociesza również fakt, iż według badania przeprowadzonego w 2018 roku na grupie 2000 osób aż 40% z badanych rozważało odejście z pracy właśnie z powodu wypalenia.
Warto również dodać, że skutki wypalenia pracowników to również koszty ujemne dla firmy a każdego roku gospodarka światowa traci około 255 miliardów dolarów na skutek wypalenia wśród pracowników różnych sektorów i szczebli.

Problem wypalenia zawodowego

Jak walczyć z wypaleniem zawodowym?

Wiesz już, że wypalenie zawodowe to poważny problem dotykający spory procent pracowników na całym świecie? Równocześnie jesteś właścicielem lub managerem firmy dbającym o swoich pracowników i wierzącym w to, że skutki wypalenia zawodowego mogą być druzgocące nie tylko dla nich, ale i dla całej firmy? A może inwestowałeś już w tradycyjne metody redukowania stresu w miejscu pracy, które przyniosły jedynie niewielki i krótkotrwały efekt? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco i chcesz wspomóc swoich pracowników w ich codziennych obowiązkach oraz sprawić, że środowisko ich pracy będzie miejscem pełnym entuzjazmu i atmosfery szczęścia sprawdź czym jest Access Bars i jakie korzyści może dać Twojej firmie.

Czym jest Access Bars?

Access Bars to wbrew pozorom nie masaż a pewnego rodzaju zabieg energetyczny pozwalający na całkowitą odmianę stanu ducha. Polega na delikatnym odblokowaniu miejsc przepływu energii poprzez dotykanie i masowanie 32 punktów na głowie. Zabieg trwa od 30 minut do 1 godziny i jest w stanie odblokować tkwiące w nas złe emocje i uczucia, by stać się ludźmi pogodnymi i gotowymi do zmagania się z codziennymi obowiązkami. Dzięki Access Bars jesteśmy również w stanie optymalizować funkcjonowanie mózgu, by zwiększyć jego zdolność do koncentracji oraz poprawić stabilność emocji, które często przeszkadzają nam w pracy, rozpraszając i budując pewnego rodzaju napięcie.

Szkolenie Access Bars

Korzyści płynące ze stosowania sesji Access Bars dla pracowników Twojej firmy

Access Bars to wyjątkowy zabieg energetyczny pozwalający na osiągnięcie szeregu pozytywnych uczuć i emocji, które przyczyniają się do większej efektywności w wykonywaniu obowiązków zawodowych. Już jedna sesja pozwala na:

 • zmniejszenie stresu i uczucia wypalenia;
 • zwiększenie produktywności i satysfakcji z wykonywanych obowiązków;
 • zmniejszenie liczby absencji w pracy;
 • zwiększenie uczucia zrelaksowania, poprawę zdrowia psychicznego oraz poczucie szczęścia;
 • zmniejszenie natłoku natrętnych myśli i redukcję przytłoczenia;
 • ograniczenie negatywnych wzorców myślowych;
 • łatwiejsze zasypianie przekładające się na większą energię do działania;
 • zwiększenie poczucia wdzięczności oraz szczęścia.

Dowody naukowe potwierdzające skuteczność zabiegu Access Bars

Access Bars to nie wymyślona, fałszywa filozofia a zabieg mający za sobą wiele badań klinicznych potwierdzających jego skuteczność. W 2017 roku w Journal of Energy Psychology opublikowano badania naukowe przeprowadzone przez dr Terrie Hope, które wykazały, że Access Bars pozwala na znaczące spadki objawów lęku oraz depresji, a także na zwiększenie koherencji EEG. Oznacza to, że zabieg pozytywnie wpływa na leczenie takich schorzeń jak depresja czy lęki. Wśród osób, które poddały się badaniu prowadzonemu przez dr Hope aż 84,7% zauważyło zredukowanie objawów lęku a 82,7% zredukowanie objawów depresji po sesjach Access Bars. Dodatkowo uczestnicy, którzy na chwilę przed 90-minutowym zabiegiem wspominali o uczuciu porażki życiowej i krytykowali siebie oraz swoją codzienność po zakończeniu sesji całkowicie pozbyli się tych uczuć i negatywnych emocji. Nie czekaj i sprawdź, jak nazywa się wykwalifikowany praktyk Access Bars w Twojej okolicy i wspomóż swoich pracowników z wypaleniem zawodowym, by mogli znowu poczuć radość z życia i satysfakcję z wykonywanych obowiązków.