fbpx
 

The effect of Access Bars on Anxiety & Depressionblog

The effect of Access Bars on Anxiety & Depression

Dla osób bardziej racjonalnych, które potrzebują naukowych dowodów, zamieszczam nowe badania nt tego, w jaki sposób zabieg Access Bars® wpływa na osoby, u których zdiagnozowano stany lękowe lub DEPRESJĘ:

Dr Dain Heer: Witajcie wszyscy, nazywam się dr Dain Heer i jestem tutaj ze wspaniałą i niesamowitą osobą – Terrie Hope. Będziemy mówić o projekcie badawczym, który Terrie ostatnio ukończyła. Badania dotyczyły skuteczności metody Access Bars. Terrie, witaj! Jak się masz?

Terrie :Hej, jak się masz, Dain? Dziękuję. Wspaniale móc cię zobaczyć.

Dain: To wspaniale być tutaj z tobą, jestem podekscytowany. Mam robione sesje Bars od 18 lat i widzę zmiany, jakie one kreują, jak nic innego na tej planecie. Bardzo się cieszę, że uzyskam naukową perspektywę, cóż, wiele rzeczy ,,Hej, to się naprawdę dzieje.’’ . Ale również zakres, do którego to następuje, ale również mapowanie mózgu – które też będziemy analizować. Jak byłaś w ogóle w stanie potwierdzić naukowo to, co się dzieje?

Terrie: Tak, to było naprawdę ciekawe. Interesujące w tym jest to, Dain, że ja na to spojrzałam i powiedziałam: ,, Jak to jest możliwe, że dzięki dotykaniu punktów na głowie tyle zmian może się pojawić w tak krótkim czasie.”. Opadła mi szczęka

Dain: Wiesz, czasami mi się wydaje, że młotek na głowie mógłby również wykreować natychmiastową zmianę, ale to nie wygląda na realną opcję w światach wielu ludzi. Zanim zagłębimy się w tym projekcie czy możesz nam trochę opowiedzieć o swoim wykształceniu i swojej historii? Jakie masz kwalifikacje, jak do tego doszłaś, tego rodzaju rzeczy?

Terrie: Mam doktorat z medycyny naturalnej. Moja specjalnością jest medycyna kwantowa, która zakłada, że wszystko jest energią. Naprawdę wierzę, że materia wszechświata pochodzi z energii na pewnym poziomie. Moja podróż rozpoczęła się w 2013. Byłam na klasie Access i pomyślałam: ,,hmm, fajnie by było przeprowadzić badania nad Access Bars, lękami i depresją”. W pewnym sensie zaczęłam się dopingować i szłam naprzód myśląc: ,,Muszę znaleźć na to sposób”. W rzeczy samej to byłoby drugie badanie nad Access Bars, w którym mogłabym wziąć udział. Pierwsze było to, które zrobiłam z doktorem Fanninem, którego do tej pory nie opublikowano. Jednak uzyskano nim naprawdę dobre wyniki, zbieżne z wynikami tego badania.

Dain: Wspaniale. Czy możesz nam trochę opowiedzieć o wartości badań naukowych w odniesieniu do Barsów? Co nam daje, jaka jest tego wartość?

Terrie: Cóż, myślę że dla niektórych wartością będzie to, że mogą to usłyszeć. Są wśród nas osoby, które wiedzą, albo które doświadczyły Access Bars i otrzymały w swoim życiu wielką zmianę lub coś innego lub są szczęśliwsze. Wiedzą z własnego doświadczenia, że to się może pojawić. Ale są również inne osoby, które naprawdę musza wiedzieć wiesz, ,,Daj mi coś namacalnego, abym naprawdę mógł to zobaczyć albo usłyszeć, lub wiedzieć, jak to działa albo że w ogóle coś tam jest.” I myślę, że większość ludzi, którzy pracują z energią lub medycyną energetyczną, łącznie z Access Bars, pozwoli ludziom naprawdę zobaczyć, że to jest dla nich sposób, aby również mogli otrzymać zmianę. Bez względu na to czy dla zdrowia, dla szczęścia czy czegokolwiek innego.

Dain: Cóż, dokładnie i myślę, że sama to sobie powiedziałaś ,,Byłam taka zaskoczona, że dotykanie czyjejś głowy może dać tak niesamowite zmiany”. I to jest takie łatwe, takie proste do nauczenia i takie dostępne. Ludzie często to umniejszają mówiąc: ,, Och cóż, coś takiego na pewno nie może działać…” Powiedziałbym, że to wpada w dwie kategorie. Jest ta i jest jeszcze ta druga tych z nas, którzy tego doświadczyli, którzy mówimy: ,,To działa. Nie mam pojęcia jak, ale zdecydowanie działa”. Możemy porozmawiać o badaniu i co odkryłaś i jak to się odnosi do sesji Bars, depresji i lęków?

Terrie: Okej. To badanie było uważane za pilotażowe z uwagi na liczbę uczestników, którzy wzięli udział w badaniu. Zaczęliśmy z dziesięcioma osobami, badanie ukończyło siedem. Mężczyźni i kobiety w równej liczbie. Kryterium udziału w badaniu było, że albo byli pogrążeni w depresji albo doświadczali stanów lękowych albo jednego i drugiego. 50% osób miało jakiś rodzaj zaburzeń nastroju i często współwystępujące stany lękowe. Interesujące było to, że kiedy przyjrzeliśmy się wynikom zainteresowało mnie: „jakiego rodzaju stany lękowe mają ci ludzie?” albo „na jakiego rodzaju depresje cierpią?”. Był jeden test, który sprawdzał czy oni mają coś, co się nazywa lękiem jako stanem, który jest przejściowy i często mija– czy coś co się nazywa lękiem jako cechą, co jest czymś, co trwa długo i jest częścią tego czym oni są jako istnienia. Zrobiliśmy to samo z depresją fascynujące w tym było to, że cała siódemka– nikogo z nich nie znałam na początku, byli dla mnie nowi, większość z nich nie słyszała nawet czym jest energia–cała siódemka miała to co nazywamy lękiem jako cechą to był ich system operacyjny w gruncie rzeczy.

Dain: Wow, nie miałem tego kawałka informacji. Wzruszyłaś mnie tym, bo ja oczywiście znam wyniki badania. Wow ci ludzie to mieli, to się nazywa lęk jako cecha– nie bez powodu. To jest jedna z tych cech, którą ciągle wyrażają w swoim świecie.

Terrie: I można też uznać że 2 osoby miały depresję jako cechę. To było bardzo interesujące że pokazały się takie rzeczy w badaniu i z tak niewielką liczbą uczestników.

Dain: Czy to jest ten moment w którym będziemy się streszczać i powiemy im co znaleźliśmy w badaniach?

Terrie: Robimy to czy pobawimy się trochę dłużej? Były 4 testy. zrobiłam 4 testy 2 na Stany lękowe i 2 na depresje. częściowo robi się tak po to aby z 2 stron spojrzeć na wyniki. Kwestionariusze były inne dla każdego z nich i dla inwentarza lęku Becka– który jest zestandaryzowaną metodą testu psychologicznego – wyniki wykazały 84,7% zmiany w średniej między wynikami przed i po– dla lęków.

Dain: I 84,7 powiedzmy 85% 85 – procentowa zmiana

Terrie: To prawda a zakres wynosił od 100% do około 53%. w ten sposób uzyskuje się wyniki. jedna z tych osób uzyskała 100 procentową zmianę

Dain: wow kiedy masz coś takiego, kto przychodzi na Barsa ile trwa taka sesja?

Terrie: O przepraszam sesja była jednorazowa i trwała 90 minut.

Dain: Zatem to jest jedna sesja Bars 90 minutowa a ci ludzie sami informowali o średniej zmianie na poziomie 85% . Najniższym wynikiem było 53%.

Terrie: To prawda a najwyższym było 100%

Dain: Wow, ale dar! Najprawdopodobniej nie powinienem płakać na tym filmie, ale to właśnie z tego powodu robimy to co robimy. O mój boże mam na myśli 50 procentową zmianę… a większość z tych ludzi najprawdopodobniej potrzebowała wszystkiego pod słońcem, aby uzyskać jakąkolwiek zmianę. A fakt o którym powiedziałaś, że oni nie mieli pojęcia czym jest energia, ty ich wcześniej nie spotkałaś to również dla mnie potwierdza, że tu chodzi o Barsy. i tu nie chodzi o ludzi, którzy przychodzą i mówią:,, och wiesz..” to są ludzie którzy nigdy wcześniej o tym nie słyszeli.

Terrie: Nie! i to jest warte odnotowania. Ten sam rodzaj wyników był obserwowany w 2 teście. Inwentarz depresji Becka, którego używam dla jednej ze skali depresji. Miał 82,7 procentową zmianę jako średni wynik. One tak naprawdę odwzorowywały to samo. Interesujące było również to, że ludzie biorący udział w badaniu wszyscy mieli dość szeroką dystrybucję między stanem łagodnym a poważnym. Kiedy przychodzi do lęków, była przynajmniej jedna lub 2 osoby w kategorii stanów

poważnych, a potem kilka osób w kategorii stanów średnich a reszta– w kategorii stanów łagodnych. Naprawdę tam była szeroka dystrybucja. To było naprawdę interesujące, ponieważ mieliśmy niezłą mieszankę.

Dain: Wow. Po tym, jak są przyjrzałem się wielu badaniom z różnych powodów, zwłaszcza kiedy uczęszczałem do szkoły dla kręgarzy i widząc skuteczność różnych metod a potem, kiedy sam badałem depresję kiedy, ją miałem przed Barsami, próbując znaleźć coś ,co faktycznie działa to praktycznie nie istniało. Ponieważ bez względu na to czego próbowałem, to nigdy nie kreowało 50 procentowej zmiany, a zwłaszcza nie w ciągu półtorej godziny. A średnia wyniosła 85% u osób które miały to, jeszcze raz, jako jedną ze swoich fundamentalnych cech. To jest niesamowite. Zanim rozpoczęliśmy nagrywanie mówiliśmy o mapowaniu mózgu, które przeprowadzałaś i o tym jak to kreuje potwierdzenie dla tych badań samych w sobie. I wiem, że na ostatnim filmie, który przygotowywałaś, aby to wyjaśnić pojawiła się pewna kobieta, która nie była miła. Próbowała wykazać jak to co zrobiłaś opiera się na błędnych przesłankach lub jak to badanie najprawdopodobniej było niewłaściwie zaprojektowane. A ty szłaś z nią punkt po punkcie i pokazałaś jej co zrobiłaś a na końcu tej rozmowy ona powiedziała:,, och, to było prawidłowe” ponieważ ona sama była badaczem. Czy możesz opowiedzieć o przesłankach tego badania po pierwsze lub o jego organizacji i założeniach? I o tym jak mapowanie mózgu, badanie fal mózgowych, tak naprawdę co jest numerem jeden a potem w jaki sposób to kreuje prawidłowość założeń badania.

Terrie: Okej mogę to zrobić. Kiedy zbierzemy wszystkie kwestionariusze, żeby nie analizować ich pojedynczo, ogólnie szansa tych wyników w kwestionariuszu wynosiła 3% lub mniej, że zdarzy się przypadkowo. W rzeczy samej, to które było oparte na inwentarzu lęku Becka miało 99,6 procentową szansę, że nigdy nie zdarzy się przypadkowo. Kiedy patrzysz na takie rzeczy ze statystycznego punktu widzenia, a wszystkie dane zostały zmierzone pod kątem ważności zanim poddano jest obliczeniom statystycznym, nie można stwierdzić ze względu na małą liczbę osób musisz spojrzeć i zobaczyć, czy one były znaczące dla badania. Było– i przeszło przez całe te obliczenia statystyczne, a wyniki były zdumiewające. Ogólnie można powiedzieć, że 97% nie mogłoby się zdarzyć przypadkowo, co jest wspaniałe. Ja zrobiłam te kwestionariusze, A potem zrobiłam coś co się nazywa mapowaniem mózgu albo elektroencefalogramem ilościowym. Założyliśmy na głowę taki czepiec i zmierzyliśmy wzorce fal mózgowych przed i po Barsie. To zestandaryzowana metoda testów medycznych. To co odkryliśmy tym sposobem było naprawdę interesujące; wszyscy ci ludzie w badaniu mieli obniżoną energię na pewnych częstotliwościach. Energia była obniżona na falach theta i beta. Mogłabym zagłębić się w to technicznie, ale tego nie zrobię. Nie wejdę w opis tej techniki, ale to było interesujące niektórzy mieli bardzo obniżoną energię. W terminologii naukowej: aż 3 odchylenia standardowe poniżej normy. a na końcu u większości pojawiła się norma. Ogólnie rzecz ujmując, jeśli robisz powiedzmy neurofeedback, aby zmienić swój mózg miałeś takie rzeczy u siebie musiałbyś zrobić aż 20 sesji, aby uzyskać tego rodzaju zmianę. Takie to było zaskakujące. To było naprawdę interesujące. A potem kiedy spojrzysz na tego rodzaju częstotliwości i na pewne dane wynikowe, a one mówią okej jakieś badania wykazało, że jeśli zwiększysz energię na pewnych częstotliwościach o osób mających lęk jako cechę, wówczas możesz ich z tego wyciągnąć i dokładnie to wykazało to badanie. To samo w przypadku depresji. Tak samo: jeśli zwiększysz aktywność fal beta u ludzi, którzy cierpią na depresje, depresja się u nich zmniejszy. To całkowicie znalazło odbicie w tych częstotliwościach. To dlatego ta część, bez wchodzenia w terminologię naukową była naprawdę interesująca.

Dain: Mam wrażenie, że moja rola polega na mówieniu wow. Tak naprawdę nie mam na to innych słów niż: ,,o mój boże jakie to niesamowite!” Mam na myśli –– wow. i ja muszę powiedzieć, że mi Access dosłownie uratował życie 18 lat temu. A dokładnie– sesja Bars dosłownie uratowała mi życie 18 lat temu. Byłem w depresji i miałem stany lękowe, które już stały się cechą. One stawały się cechą przez ostatnie 3 lata. Jestem pewien, że to był prawdopodobnie ciągły stan lęku i depresji, ale to się zmieniło

dosłownie– tak!- i od tej pory już nigdy więcej nie rozważałem własnej śmierci. Kiedy pokazujesz te liczby tym z nas, którzy z tego korzystali my patrzymy i mówimy: ,,no tak to ma sens”. a jednocześnie, aby uzyskać tę skalę zmiany, którą ludzie uzyskują i odsetek ludzi, u których to się pojawia to absolutnie fenomenalne. To jest niesamowite. Jestem podekscytowany.

Terrie: Tak i to jest interesujące, u ludzi którzy chcą się zabić, wiemy, że ta myśl jest czymś naprawdę ich dominującym. Po wpisaniu wyników do tabel przyjrzałam się tej jednej osobie w badaniu, która miała myśli samobójcze. Jej wyniki były poza skalą, jeżeli chodzi o lęki i depresje. A na końcu– punktacja dla samobójstwa wyniosła zero. To była taka niespodzianka, nie miałam pojęcia. Mam na myśli, że wyglądała jak funkcjonująca istota ludzka Kiedy przeszła przez drzwi.

Dain wow wow wow. Kiedy już podsumowujemy czy możemy porozmawiać o koherencji Bo to jest tą 2 rzeczą, którą zauważyłaś i jedną z tych rzeczy, które wydają się takie dynamiczne – i co to zmienia. Ja mam własne spojrzenie na to, jaka mogłaby być to koherencja, ale czy możesz powiedzieć co przy okazji tej koherencji odkryłaś i jak to się ma do ludzi prostymi słowy?

Terrie okej mogę to zrobić. Wszyscy ludzie biorący udział w badaniu doznali zwiększenia koherencji mózgu. To może być bardzo techniczny temat, ale w tym przypadku kiedy spojrzeliśmy na mapowanie mózgu, wielu z nich miało coś co się nazywa hypo-koherencją. Co oznacza że ich mózg nie komunikuje się tak dobrze jakby mógł między poszczególnymi obszarami, co czasami przejawia się jako dysleksja. Urazy mózgu mogą czasami przejawiać się w ten sposób. To zjawisko zbliżyło się do normy u wszystkich uczestników badania, a wykazany związek statystyczny również był bardzo wysoki. To było wspaniałe. Co to znaczy dla ludzi? Kiedy funkcjonujesz z poziomu optymalnej koherencji, wówczas możesz myśleć lepiej, możesz być bardziej kreatywny patrzyli na koherencję pod kątem podwyższania wyników, inteligencji, różnych rzeczy. A gdybyś tak przeszedł z poziomu niedoczynnego mózgu, który nie komunikuje się zbyt dobrze, do poziomu na którym komunikuje się dobrze, po 90 minutowej sesji Bars. To było wspaniałe.

Dain: wow. Przestudiowałem parę innych prac traktujących o tym, jak pomóc mózgowi i o tego rodzaju rzeczach. I to było interesujące ponieważ ja to zrobiłem, przeszedłem przez godzinę tego zabiegu, na próbę. I ja przeszedłem przez godzinę tego zabiegu i to było interesujące, Dla mnie to było tak jakbym otrzymał 1/10 sesji Bars albo 1/20 sesji Bars. Nie wiem jak to opisać można powiedzieć: ,, och to prawie jak nawet nie początek sesji Bars.” wiesz co mam na myśli? To poziom tego co czułem. Ponieważ ta koherencja u mnie energetycznie lub w sposób w jaki ja to postrzegam, jest odczuwalna tak, jakby wszystko było połączone i współdziałało. Ale daje mi również poczucie połączenia ze wszystkim, bo wszystko jest połączone i współpracuje i ja jestem z tym połączony. Cóż, przynajmniej ja coś takiego otrzymuje z Barsa. Ja nie wiem do jakiego spektrum się to odnosi. Ale to interesujące, te wyniki, o których mówisz.

Terrie: Mówisz o poczuciu połączenia. wszyscy ci ludzie w badaniu wykazywali to zjawisko przy jednej określonej częstotliwości, a mianowicie przy 22 Hertzach na samym czubku głowy. Wykazało to mapowanie ich mózgów, u wszystkich wysoka aktywność, która zazwyczaj oznacza wysokie zaangażowanie. Ta konkretna częstotliwość decyduje o integrowaniu nowych informacji i wysokiej aktywacji. To byłoby, mogło być, mogłoby znaczyć– cokolwiek…!

Dain: to jest takie super. Słuchajcie ludzie skoro obejrzeliście ten film aż do tego miejsca, musi w nim być coś, co do was przemawia. Jestem naprawdę podekscytowany, bo ja to robię od 18 lat, uczę tego ludzi od 18 lat. Na świecie, dosłownie, robi to w tej chwili milion ludzi, a ja miałem szczęście spotkać setki tysięcy z nich w ciągu tych 18 lat, dla których to robię, od uratowania mi życia 18 lat temu. Ale bez żadnych badań naukowych ja po prostu wiedziałem, że Bars coś robi, że jest wkładem dla ludzi. Kiedy Terrie przyszła i pokazała nam, że: ,, Zobacz tam na prawdę coś się dzieje”. Ja kocham w tym

jedną rzecz, że to jest powtarzalne i to nie jest coś takiego: ,, Ach, musisz stać się mistrzem Barsa, a kiedy już się nim staniesz to będziesz mógł to dawać innym”. To bardziej jak: ,,Cześć, mam na imię Bob, nie mam zielonego pojęcia, czym jest energia, ale wiesz co? Chcę się tego nauczyć.” I kładziesz swoje ręce na ludziach, a to całe gówno się zmienia. to nie jest operacja na mózgu, chciałbym zwrócić uwagę, na wypadek, gdyby ktoś powiedział: ,,Och mają badania, więc to musi być naukowe, a ty musisz być mistrzem.” Nie to jest dla nas wszystkich! To jest narzędzie, który jest dostępny dla nas wszystkich. Jeżeli chodzi o Terrie, jestem podekscytowany możliwością badania urazów mózgu, PTSD, ponieważ widzieliśmy to już u ludzi, Którzy przychodzili i wykonywali tę pracę zwłaszcza PTSD. Mam na myśli historię, które mógłbym ci opowiedzieć, setki ludzi których widziałem, jak całkowicie wyeliminowali PTSD ze swojego życia przy pomocy Bars i innych narzędzi Access Consciousness, które są poza skalą. Jestem naprawdę podekscytowany tym, co jeszcze jest możliwe.

Terrie: zaczynam pisać 2 następne prace badawcze. Jedna z nich będzie obejmować ten temat na pewno. I prawdopodobnie większe badanie, dłuższy okres badań lęku i depresji i włączę do badania stres i ból, co będzie naprawdę interesujące, zobaczyć wpływ Bars na te aspekty.

Dain: wspaniale, nie mogę się już tego doczekać. Terrie, dziękuję ci bardzo za to, że jesteś dzisiaj tutaj ze mną. Dziękuję, że miałaś jaja aby to zrobić. To może wyglądać na nieodpowiednią rzecz powiedzianą pięknej kobiecie, ale dziękuję, że miałaś jaja, aby to zrobić i gotowość na to, by umieścić to w ramach, które mogą zrozumieć wszyscy na całym świecie. Dziękuję ci bardzo.

Terrie: bardzo proszę, i ja dziękuję.

Dain: Okej, wy wszyscy tam, możecie przejść na stronę accessconsciousness.com aby dowiedzieć się więcej możesz przejść na… jak się nazywa nasza strona o Barsach? AccessTheBars.com… widzicie, nie wchodzę tam bardzo często, bo ja już znam wszystkich ludzi, którzy robią Barsy. Przejdź tam i możesz tam znaleźć praktyka Bars, jeśli chcesz otrzymać sesję. Możesz znaleźć facylitatora Bars, jeśli chcesz wziąć udział w klasie Bars i nauczyć się jak to robić. I pamiętajcie ta klasa trwa jeden dzień. I to naprawdę coś, nauczyć się tego, możesz to potem robić innym ludziom po tym jednym dniu. Chcieliśmy to ułatwić i mam nadzieję, że nam się udało. Dziękuję bardzo wam wszystkich za oglądanie. Terrie, dziękuje jeszcze raz i do zobaczenia wkrótce. Do zobaczenia!

Terrie do zobaczenia!